aspiryna

Niebezpieczeństwa płynące z przyjmowania aspiryny

Aspiryna to ta mała, biała pigułka, którą bierzemy, aby uchronić się przed zawałem serca, udarem lub zakrzepem krwi. Można myśleć, że jest „bezpieczna”, ponieważ jest tak łatwo dostępna. Jednakże faktem jest, że w rzeczywistości aspiryna jest bardzo niebezpieczna.

Zaraz przyjrzymy się niektórym ze skutków ubocznych tego medykamentu. I są to prawdopodobnie rzeczy, których konwencjonalni lekarze nawet nie omawiają ze swoimi pacjentami, ponieważ w dzisiejszych czasach zalecanie aspiryny stało się czymś zupełnie normalnym.

Niektóre skutki uboczne z przyjmowania aspiryny:

  • Krwawienie z żołądka
  • Stres serca
  • Ból brzucha
  • Uszkodzenie wątroby

Co więcej, nowe badanie ujawniło kolejny efekt uboczny tej tabletki. Jest to skutek, który może prowadzić nawet do śmierci! Jednak zanim opiszemy wyniki nowego badania, dodamy jeszcze, że przekażemy Wam również niezbędne informacje i sprawdzoną terapię, która obniży ryzyko serca bez „pomocy” aspiryny.

Lekarze medycyny naturalnej od lat ostrzegają swoich pacjentów przed niebezpieczeństwem aspiryny. I nie ma też żadnych badań, które ukazywałyby, że aspiryna przynosi jakiekolwiek korzyści. Prawda jest taka, że naukowcy nie zalecili przyjmowania aspiryny żadnej osobie powyżej 70. roku życia.

Badanie ujawniające śmiertelny skutek uboczny aspiryny

W nowym raporcie opublikowanym w czasopiśmie JAMA Neurology naukowcy dokonali przeglądu 13 badań z udziałem ponad 134 000 pacjentów i przyjrzeli się powiązaniu między stosowaniem aspiryny a krwawieniem wewnętrznym.

Badacze odkryli, że nawet w małych dawkach aspiryna może prowadzić do krwawienia wewnątrz czaszki. Już nawet 75-100 miligramów dostępnej bez recepty aspiryny może spowodować krwotok mózgowy.

W związku z tym pytanie brzmi: Czy naprawdę potrzebujemy faszerować się tabletkami aspiryny każdego dnia?

Bezpieczne rozwiązania zmniejszające ryzyko chorób serca

Istnieją o wiele lepsze rozwiązania zmniejszające ryzyko dla serca, które są zarówno bezpieczne, jak i skuteczne. A jednym z nich jest dzienna dawka kwasów omega-3. Tym sposobem nie tylko skutecznie ochronimy się przed chorobami serca, ale jednocześnie zmniejszymy stany zapalne.

Kwasy omega-3 można znaleźć w różnych rybach tłustych, a szczególnie takich jak sardynki, makrela lub anchois.

A jeżeli nie lubimy spożywać ryb i uważamy, że lepszym wyborem będą dla nas suplementy, to zawsze możemy przyjmować wysokiej jakości suplement omega-3. Suplementy te można znaleźć praktycznie wszędzie. A do tego są niedrogie.

Zaleca się przyjmowanie co najmniej 840 mg kwasów omega-3 każdego dnia.