Jak pozbyć się cellulitu na twarzy?

Cellulit na twarzy jest znacznie groźniejszy i dużo poważniejszy niż cellulit na reszcie ciała, zwany lipodystrofią gynoidalną, która dotyczy sporej części płci żeńskiej. Jeśli chodzi o cellulit na twarzy, to oznacza on obrzęk, który powstaje w najbardziej wewnętrznych warstwach naszej skóry. Obrzęk ten jest spowodowany obecnością bakterii.

Symptomy.

Główne objawy to zaczerwienienie i obrzęk skóry twarzy, zwłaszcza w okolicach policzków. W sporadycznych przypadkach dotknięte są również powieki.
Innym częstym objawem jest uczucie pieczenia lub kłucia w zmienionej zapalnie skórze właściwej. Możesz odczuwać to uczucie w nieoczekiwanym miejscu, np. na języku.
Obrzękowi prawie zawsze będzie towarzyszyło uczucie ciepła. W cięższych przypadkach może wystąpić ogólne złe samopoczucie, a nawet gorączka, wymioty, dreszcze lub utrata apetytu. Wreszcie, skutki uboczne tej choroby na skórze są bardzo widoczne. Wysypka, strupy lub pęcherze to wyraźne oznaki, że ten rodzaj cellulitu szaleje na Twojej twarzy.

Leczenie.

Nie jest możliwe poprawienie tego rodzaju patologii poprzez diety antycellulitowe lub poprzez jakiekolwiek zabiegi czy kremy tego rodzaju. Wręcz przeciwnie, cellulit twarzy wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Niezastosowanie się do tego zalecenia może prowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych.
Leczenie będzie zależało od nasilenia objawów. Pierwszą rzeczą, którą robią specjaliści jest oznaczenie dotkniętego obszaru i próba zapobieżenia rozprzestrzenianiu się go na inne obszary twarzy lub ciała. W tym celu zaleca się stosowanie antybiotyków. To wstępne leczenie może trwać około dwóch tygodni.
Kolejnym podstawowym aspektem walki z cellulitem jest przywrócenie bakterii powodujących cellulit do organizmu. Można to zrobić na kilka sposobów, z których najlepszym jest przykrycie ran lub zadrapań bandażem lub gazą.
Suplementy witaminowe pomagają również zapobiegać nowym infekcjom i wzmacniać układ odpornościowy. Ponadto, dotknięty obszar powinien być zawsze utrzymywany w czystości i dezynfekowany. W przeciwnym razie cellulit nie przestanie się rozmnażać.
Istnieją kuracje ziołowe, które okazały się skuteczne. Niektóre z nich oparte są na roślinach z rodziny echinacea, które chronią dotknięte chorobą miejsca. Jednak środki te potrzebują czasu, aby zadziałać.
Jak w przypadku wszystkich infekcji, nie możemy wykluczyć możliwości wystąpienia powikłań. Na przykład, jeśli cellulitis na naszej twarzy rozprzestrzeni się do głębszych warstw skóry, bakterie, które go wywołują, wejdą w kontakt z krwiobiegiem. Konsekwencją jest zakażenie węzłów chłonnych, a w gorszym przypadku niektórych ważnych dla życia narządów.
Niektóre infekcje dróg oddechowych lub uszu zwiększają ryzyko rozwoju cellulitis. Jednak najczęstszą odmianą są problemy z zębami, czyli gdy mamy np. wyszczerbiony ząb i zarazki rozprzestrzeniają się na twarz. Jest to tak zwany odontogenny cellulitis twarzy.

Odontogenne zapalenie tkanki łącznej twarzy.

Odontogenne zapalenie tkanki łącznej twarzy jest bardzo częstą odmianą, która jest spowodowana zakażeniem zębów, zwykle wywołanym przez ubytek. Bakterie następnie przemieszczają się do innych obszarów ciała poprzez tkanki. Jest to bardzo częste u dzieci i wiele przypadków nagłych w szpitalach jest związanych z tym schorzeniem.
Najczęstsze przypadki tej choroby wywoływane są przez paciorkowce, bakterie lub o podwyższonej zjadliwości. Istnieje jednak kilka czynników predysponujących, takich jak brak właściwego odżywiania, cukrzyca oraz pewne stany psychiczne związane z lękiem i depresją.

Leczenie.

Jeśli zostaniemy zdiagnozowani, powinniśmy udać się do najbliższego szpitala, który dysponuje środkami potrzebnymi do rozpoczęcia leczenia. Nie powinno nas interesować stadium choroby ani jej rozwój. W najcięższych przypadkach konieczne jest przyjęcie do szpitala. W zależności od pacjenta, leczenie będzie polegało na podawaniu leków przeciwdziałających skutkom dyskomfortu i swędzenia. Jeśli to konieczne, zainfekowany obszar zostanie zdrenowany.