zdrowe-wlosy

5 wskazówek dla zdrowych włosów

Jest wiele rzeczy, jakie możemy zrobić, aby poprawić wygląd i kondycję naszych włosów. Na nasze włosy mają wpływ nie tylko produkty lub zabiegi, jakie stosujemy. Liczy się również to, co dzieje się w naszych ciałach. Dlatego upewnijmy się, że odwiedzamy profesjonalny salon fryzjerski w celu strzyżenia, zabiegów lub stylizacji naszych włosów. Tym sposobem będziemy mieć pewność, że nasze włosy będą w dobrych rękach i nie ulegną zniszczeniu.

Oto 5 naszych najlepszych wskazówek dla zdrowych włosów.

1. Zdrowa dieta

Dieta może mieć znaczący wpływ na stan włosów, a spożywanie wystarczającej ilości białka jest niezwykle ważne, aby zapewnić im wytrzymałość i zdrowy wygląd. Nasze zapotrzebowanie na białko różni się w zależności od czynników, takich jak aktywność fizyczna i wiek. Niemniej jednak ważne jest, aby w diecie uwzględnić różnorodne produkty bogate w białko.

Niektóre witaminy i minerały są niezbędne do wzrostu mocnych, zdrowych włosów. Ważnymi witaminami i minerałami dla zdrowia włosów są żelazo, witamina D, kwasy tłuszczowe omega-3, biotyna i cynk. A niektóre z najlepszych produktów na zdrowe włosy to łosoś, orzechy włoskie, jajka, soczewica, szpinak i jogurt grecki.

2. Nie myć włosów zbyt często

Nadmierne mycie może spowodować wysuszenie i matowienie włosów. Faktem jest, że​​ częstotliwość mycia włosów powinna opierać się na ilości oleju wytwarzanego przez skórę głowy. Jeśli mamy tłustą skórę głowy, może być konieczne codzienne mycie włosów, w zależności od ich wyglądu. Z kolei, jeżeli nasze włosy są suche, postarajmy się ograniczyć częstotliwość ich mycia.

3. Odżywka na końcówki włosów

Odżywianie włosów po umyciu szamponem to ważny krok, który należy uwzględnić w codziennej pielęgnacji. Natomiast odżywka może sprawić, że włosy będą wyglądać na proste i tłuste, jeśli zostanie nałożona niewłaściwie. Odżywka pomaga uzupełnić wilgoć utraconą z włosów podczas mycia szamponem i wygładza ich łuski. Dlatego należy ją nakładać tylko na końcówki, a nie na cebulki. Dzięki temu włosy nie będą tłuste i matowe.

4. Nie szczotkować mokrych włosów

Mokre włosy są bardziej podatne na łamanie i mogą się łatwo rozciągać i łamać, jeśli są szczotkowane. Po umyciu powinno się delikatnie osuszyć włosy ręcznikiem i pozostawić do wyschnięcia w zawiniętym ręczniku na około 30 minut. A podczas czesania włosów warto używać grzebienia z szerokimi zębami lub Tangle Teezer, aby delikatnie usunąć wszelkie supły.

5. Nie przesadzać ze stylizacją włosów

Nadmierne prostowanie, kręcenie loków lub suszenie suszarką może wysuszyć i uszkodzić włosy. W związku z tym warto ograniczyć częstotliwość używania podgrzewanych narzędzi do stylizacji. Przed prostowaniem lub kręceniem włosów upewnijmy się, że są całkowicie suche. Wiele firm sprzedaje spraye termoochronne, które można nakładać przed stylizacją. I nie suszmy włosów suszarką, gdy są bardzo mokre. Pozostawmy je do częściowego wyschnięcia na powietrzu albo najpierw delikatnie osuszmy ręcznikiem. Skróci to czas nagrzewania włosów przez suszarkę i powinno pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom.