manicure

Jak zachować zdrowe paznokcie po sesji manicure

Bardzo ważne jest, aby po manicure zadbać o zdrowie paznokci i palców, żeby nie zrujnować pracy kosmetyczki. Sesja manicure ma na celu oczyszczenie dłoni i paznokci. Kosmetyczka oczyszcza i pomaga zapobiegać gromadzeniu się brudu, który może prowadzić do infekcji. Po godzinnej sesji przycinania nasze paznokcie będą wyglądać na czyste i lśniące.

Po każdej wizycie w salonie piękności manicurzystka pewnie poda nam kilka porad związanych z tym, czego należy unikać po zakończonym zabiegu. A jeżeli nie jesteście zaznajomieni z tymi wskazówkami, zawsze możecie zerknąć poniżej.

Zmniejszyć zużycie wody

Po sesji manicure należy unikać zbyt częstego mycia rąk. Dzięki temu paznokcie pozostaną w idealnym stanie znacznie dużej. A jeżeli będziemy zbyt często traktować je wodą lub często używać mydła, nasze paznokcie szybko stracą połysk.

Mydła zawierają substancje chemiczne, które wysuszają dłonie. A to sprawia, że szybko obniżają poziom nawilżenia, jaki uzyskaliśmy po zabiegu manicure. Z tego samego powodu należy również unikać wykonywania takich prac jak mycie naczyń bez rękawiczek.

Z dala od ugniatania ciasta

Po manicure ważne jest, aby nie wkładać rąk w żadne substancje, które mogą zostać uwięzione między paznokciami i skórą. Lista ta obejmuje mąkę, ciasto, a nawet glinę. Takie rzeczy mogą jedynie sprawić, że paznokcie będą wyglądać na brudne. A to błyskawicznie zmarnuje pracę wykonaną przez kosmetyczkę.

Nie zeskrobywać lakieru do paznokci

Jeśli przez przypadek lakier do paznokci odpadnie, nie zdrapujmy reszty innymi paznokciami. Tym sposobem tylko je zniszczymy. Zaschnięte resztki lakieru będą się w nich gromadzić, skutecznie je brudząc.

Zamiast tego, możemy użyć acetonu (zmywacz do paznokci), aby usunąć lakier do paznokci. Zmywacz utrzyma połysk naszych paznokci i sprawi, że będą wyglądać nieskazitelnie.

Unikać sztucznych paznokci

Kobiety, które lubią korzystać z 15-minutowego manicure, wiedzą, że zabieg ten dodaje blasku paznokciom. Aczkolwiek, jeśli zdecydujemy się na paznokcie sztuczne lub akrylowe, cały ten blask zniknie, jak ręką odjął. Niejednokrotnie sztuczne paznokcie utrudniają również pracę w domu i biurze.

Nie przycinać zbyt krótkich paznokci

Po manicure musimy zadbać o przycięcie paznokci. Nie musimy ich ścinać co tydzień. Wystarczy co 15-20 dni. Długie paznokcie mogą gromadzić pod spodem brud i kurz. A zbyt krótkie obcięcie paznokcia może spowodować odsłonięcie jego łożyska i doprowadzić do krwawienia, a przy okazji wpłynąć na higienę paznokci.