cholesterol

Proste sposoby na zmiażdżenie wysokiego cholesterolu

Jeśli mamy zbyt wysoki cholesterol, nasz lekarz prawdopodobnie przepisał już nam statyny. Jest to naprawdę okropny pomysł. Niepodważalnym faktem jest to, że statyny wywołują paraliżujące skutki uboczne — od progresji cukrzycy po utratę pamięci. Dlatego nie ma najmniejszego powodu, aby je przyjmować, szczególnie że istnieją znacznie lepsze sposoby naturalne na zmiażdżenie cholesterolu.

W związku z tym warto postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby obniżyć poziom cholesterolu i poprawić zdrowie serca:

Ruch to zdrowie!

Ćwiczenia przez co najmniej 30 minut dziennie, pięć dni w tygodniu, zupełnie wystarczą, aby podnieść poziom „dobrego” cholesterolu HDL i obniżyć poziom „złego” cholesterolu LDL.

Spożywanie więcej błonnika

Wcześniejsze badania wykazały, że spożywanie od 5 do 10 g błonnika dziennie może obniżyć poziom cholesterolu LDL.

Oliwa z oliwek zamiast tłuszczu zwierzęcego

Zastąpienie masła oliwą z oliwek może obniżyć poziom cholesterolu LDL nawet o 15 procent. A jeśli już zdecydujemy się na jej zakup, koniecznie wybierzmy oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Przyprawy dodadzą smaczku

Przyprawy, takie jak cynamon i czosnek, mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu. W rzeczywistości wystarczy nawet pół ząbka (albo 1 ząbek) czosnku dziennie, aby pomóc w zmniejszeniu poziomu cholesterolu o 9 procent.

Utrata nadwagi

Utrata zaledwie 10 kilogramów – jeśli mamy nadwagę – może obniżyć poziom cholesterolu LDL o 8 procent.

Odstawić tłuszcze trans

Tłuszcze trans, występujące w wielu produktach spożywczych, podnoszą poziom cholesterolu LDL i obniżają poziom cholesterolu HDL.

Spożywać więcej ryb

Zastąpienie czerwonego mięsa rybami może pomóc obniżyć poziom cholesterolu poprzez zmniejszenie narażenia na tłuszcze nasycone.

Włączyć do diety więcej orzechów

Większość orzechów może pomóc obniżyć poziom cholesterolu LDL. Jest to możliwe dzięki ich zawartości błonnika.

Zmniejszyć poziom stresu

Wysoki poziom stresu może również podnieść poziom złego cholesterolu.

Śmiech to zdrowie!

Krótko i na temat: Śmiech pomaga zwiększyć poziom cholesterolu HDL.