Dziesięć zalet elektrycznej szczoteczki do zębów w porównaniu z manualną szczoteczką do zębów.

Oprócz tradycyjnych modeli szczoteczek do zębów, w których kształt i twardość włosia są różne, od pewnego czasu na rynku mamy jeszcze jedną opcję: szczoteczkę elektryczną.
Być może znasz już ten typ szczoteczki i może już go używasz. Jednak dziś chcielibyśmy opowiedzieć Ci o dziesięciu zaletach elektrycznych szczoteczek do zębów w porównaniu z manualnymi szczoteczkami do zębów, o których być może nie pomyślałeś.

1. Regularność ruchu.

Elektryczne szczoteczki do zębów wykonują swoje ruchy czyszczące w sposób ciągły. Ich wibracja jest automatyczna, więc nie zależy od użytkownika. Kiedy czyścimy zęby szczoteczką manualną, stosujemy mniejszy lub większy nacisk w sposób losowy, zmieniamy prędkość szczotkowania, a więc nie czyścimy całej jamy ustnej w ten sam sposób. Dzięki szczoteczce elektrycznej łatwiej jest uzyskać równomierne czyszczenie wszystkich zębów.

2. Intensywność szczotkowania.

Dobre szczotkowanie ręczne osiąga kilkaset ruchów na minutę. Jest to wartość znacznie niższa od tej osiąganej przez elektryczną szczoteczkę do zębów, która może osiągnąć 30 000 drgań na minutę. Dzięki temu czyszczenie uzyskane w ciągu zalecanych dwóch minut szczotkowania jest bardziej dokładne.

3. Różne funkcje szczotkowania w tym samym urządzeniu.

Kiedy czyścimy zęby szczoteczką manualną, nie mamy zbyt wielu możliwości zmiany sposobu szczotkowania. Zawsze jest tak samo. Z kolei w przypadku szczoteczki elektrycznej istnieje możliwość wyboru różnych programów, które zapewniają konkretne korzyści dla zębów i dziąseł, w zależności od naszych potrzeb w danym momencie.

4. Dwie minuty zalecane przez stomatologów.

Używając szczoteczki manualnej nigdy nie osiągniemy zalecanych przez stomatologów dwóch minut szczotkowania zębów. Jeśli nie mierzymy tego, nasze postrzeganie ma tendencję do tego, że spędziliśmy więcej czasu na sprzątaniu niż w rzeczywistości.
W przypadku elektrycznej szczoteczki do zębów, dzięki zaprogramowaniu czasu, otrzymujemy dwie minuty prawdziwego czyszczenia, podzielone na cztery przerwy, po jednej na każdy kwadrant jamy ustnej. W ten sposób nie zapominamy o żadnym obszarze i zachowujemy właściwy czas czyszczenia.

5. Nowa główka w razie potrzeby.

Tego typu szczotki są zazwyczaj zaprojektowane w taki sposób, że główka szczotki stopniowo traci kolor, dzięki czemu już po samej obserwacji będziemy wiedzieli, kiedy należy ją wymienić, aby uzyskać absolutną skuteczność czyszczenia.

6. Jak dużą siłę używasz podczas szczotkowania?

Czasami, gdy czyścimy zęby zwykłą szczoteczką, wywieramy zbyt duży nacisk na dziąsła. Może to być szkodliwe, a nawet je uszkodzić. Dzięki elektrycznej szczoteczce do zębów o wiele łatwiej jest zawsze czyścić zęby z odpowiednią intensywnością, ani za twardą, ani za miękką. Nasze dziąsła będą zdrowsze przy jego użyciu.

7. Bielsze zęby.

Wibracje wytwarzane przez szczoteczki elektryczne są bardziej skuteczne w wybielaniu zębów niż szczoteczki manualne. Szczoteczki elektryczne lepiej usuwają płytkę nazębną i pomagają ograniczyć osadzanie się kamienia nazębnego, który jest tak szkodliwy dla zdrowia i estetyki jamy ustnej.

8. Aparaty ortodontyczne.

Dla osób posiadających stałe systemy ortodontyczne w jamie ustnej, szczoteczka elektryczna jest bardzo pomocna, gdyż dzięki szybkim ruchom wibracyjnym pozwala na prawidłowe usunięcie zanieczyszczeń nagromadzonych pomiędzy drutami. W przypadku szczotkowania ręcznego, znacznie trudniej jest utrzymać aparaty ortodontyczne w idealnej czystości. Jest to niezbędne, jeśli chcemy uniknąć problemów z infekcjami w jamie ustnej podczas noszenia aparatu ortodontycznego.

9. Łatwość użytkowania.

Ten typ urządzenia elektrycznego jest zaprojektowany tak, aby był bardzo prosty w obsłudze. Zarówno rączki, jak i główki pomagają osobom z problemami ruchowymi łatwo uchwycić i obsługiwać szczoteczkę, aby móc skutecznie szczotkować zęby.

10. Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci: tak czy nie?

Istnieją elektryczne szczoteczki do zębów, które ze względu na swój rozmiar i kształt mogą być używane przez dzieci. Te szczoteczki do zębów ułatwiają im szczotkowanie. Dzieci często mają problemy z prawidłową koordynacją ruchów podczas mycia zębów. Dodatkowo, dzięki kontroli czasu, mamy pewność, że szczotkują zęby przez dwie minuty, które powinny. Sprawiają również, że czas sprzątania, którego wiele dzieci nie chce, staje się bardziej zabawny i motywujący. Oczywiście, dzieci poniżej 8 roku życia powinny być pod opieką osoby dorosłej podczas procesu, aby uniknąć problemów i zapewnić prawidłowe użytkowanie urządzenia.

Jak widzieliśmy, elektryczne szczoteczki do zębów mają wiele zalet w porównaniu z manualnymi szczoteczkami do zębów.

One thought on “Dziesięć zalet elektrycznej szczoteczki do zębów w porównaniu z manualną szczoteczką do zębów.

Dodaj komentarz