Jak schudnąć z brzucha i pośladków?

Według statystyk ponad 80% kobiet jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Wiele osób rozpoczynając swoją przygodę z odchudzaniem, wyszukuje w internecie sposoby jak schudnąć z brzucha, ud, ramion, itd. Na te pytania jest jedna wspólna odpowiedź: nie da się schudnąć wyłącznie z jednej części ciała, ponieważ organizm ludzki pozbywa się tkanki tłuszczowej równocześnie z całego ciała. Poznaj sposoby przyspieszające odchudzanie z najbardziej newralgicznych miejsc – z brzucha i pośladków.


Dieta to podstawa!


Podczas odchudzania istotna jest odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca nam niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiednie nawodnienie. Nie korzystaj z tzw. diet-cud, według których schudniesz w błyskawicznym tempie. Wszelkie diety typu 1000 kcal wyrzuć do kosza. Stosowanie diety o takiej kaloryczności przez dłuższy czas doprowadzi organizm wyłącznie do poważnych niedoborów i problemów zdrowotnych. Zdrowie jest najważniejsze!


Zacznij ćwiczyć!


Do planu ćwiczeń włącz intensywny trening cardio, który angażuje do pracy wiele grup mięśniowych i przyczynia się do zwiększenia wydolności organizmu. Na początku wystarczy 30 minut takiego treningu 3-4 razy w tygodniu. Idealnie w tej roli sprawdzi się poranny jogging. Bieganie to jeden z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów pozwalających dosyć szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej.


Trening odchudzający w domu?


Nie musisz od razu kupować półrocznego karnetu na siłownię. Równie dobry trening wykonasz w domu. Wystarczy trochę wolnego miejsca, odrobina chęci i motywacji. Przykłady gotowych treningów lub zestawów ćwiczeń znajdziesz za darmo w internecie. Wprowadź dodatkowo trening siłowy, który wzmocni mięśnie. Zamiast hantli możesz wykorzystać butelki lub baniaki z wodą. Trening z obciążeniem pomoże ci zbudować i wyrzeźbić pośladki. Najskuteczniejsze ćwiczenia na zgrabne pośladki i uda to wykroki, przysiady, hip thrusty. Mięśnie brzucha doskonale wzmocnią wszelkiego rodzaju ćwiczenia typu deska/plank.
Na odchudzanie, oprócz diety i aktywności fizycznej, duży wpływ ma nasz stan psychiczny. Optymistyczne nastawienie, spokój wewnętrzny, brak stresów i odpowiednia dawka snu sprawią, że efekty odchudzania będzie widać o wiele szybciej.