twarz

Niezbędne wskazówki dla pielęgnacji twarzy

Jak wszyscy wiemy, czasami najlepszą teksturę skóry można uzyskać, stosując wystarczającą ilość produktów. Jednak z reguły używanie zbyt wielu kosmetyków tylko powoduje więcej problemów z pielęgnacją. Sprawdźmy zatem, jak należy zadbać o skórę twarzy.

Odpowiednie środki oczyszczające

Najważniejszą rzeczą przy poszukiwaniu nowych produktów jest wczucie się w swoją skórę. Musisz poeksperymentować i zobaczyć, który z nich działa najlepiej.

Nie zapominać o nawilżeniu

Brak wilgoci może czasami prowadzić do trądziku. Z tego względu najlepszy czas na nawilżanie jest tuż po wyjściu spod prysznica i tuż przed pójściem spać.

Ochrona przeciwsłoneczna

Nie zapomnij nakładać warstwy SPF za każdym razem, gdy wychodzisz na słońce. Na dłuższą metę brak ochrony przeciwsłonecznej może powodować matowość, suchość, starzenie się i pigmentację.

Więcej SPF

Okazuje się, że potrzebujesz SPF bardziej, niż myślałaś. A to dlatego, że stosowanie SPF w domu pomaga chronić skórę przed niebieskim światłem z ekranów.

Nawodnienie organizmu

Nawilżenie jest niezbędne dla promiennej skóry. Aby uniknąć suchej, swędzącej i matowej skóry, nawadniaj się wodą i elektrolitami.

Witamina C

Dodaj serum z witaminą C do swojej porannej rutyny. Dodatkowo kremy z witaminą C mogą pomóc chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi i z czasem zapewnić jaśniejszą, promienną cerę.

Złuszczanie skóry i ust

Złuszczanie raz w tygodniu pomaga usunąć martwe komórki naskórka. Z kolei nadmierne złuszczanie może spowodować, że skóra zareaguje nadmierną produkcją sebum lub wypryskami. Równie ważne jest złuszczanie ust, które powoduje, że usta stają się gładsze i bardziej miękkie.

Oczyszczanie chłodną wodą

Staraj się myć twarz letnią lub zimną wodą. Gorąca woda może otworzyć pory i czasami może być zbyt intensywna dla skóry.

Odpowiedni sen

Będziesz w szoku, widząc wpływ dobrego snu na skórę. Powinnaś stawiać na regularny sen każdej nocy i kłaść się do łóżka o tej samej porze.

Czyste poszewki na poduszki

Upewnij się, że poszewki na poduszki są czyste i zmieniane co tydzień. Poduszka z jedwabnej poszewki może zmniejszyć tarcie między poduszką a twarzą, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia trądziku.

Tutaj dowiesz się, jak często zmieniać pościel.

Zdrowa dieta

Dieta i skóra są ze sobą powiązane. Spożywana żywność wpływa na zdrowie skóry. I pamiętaj, że węglowodany i nabiał mogą u niektórych osób powodować stany zapalne skóry.

Jak pielęgnować twarz na urlopie

Nie zaniedbuj swojej skóry podczas podróży. Większość osób nawet ma osobną torbę na swoje podstawowe produkty do pielęgnacji skóry. Oto co musisz zrobić, gdy jesteś w drodze:

Niezbędna torba podróżna

Nigdy nie zapomnij spakować SPF i balsamu do ust, gdziekolwiek jesteś. Zawsze się przydadzą.

Ograniczyć ekspozycję na słońce

Czasami filtr przeciwsłoneczny nie wystarczy. Jeśli to możliwe, noś kapelusz lub okulary przeciwsłoneczne.

Umyj maskę

Pamiętając o nowej normie, nie zapomnij umyć maski za każdym razem, gdy ją nosisz.

Wskazówki dodatkowe

Nie zapominaj o ważnej, zdrowej wskazówce dotyczącej pielęgnacji skóry. Mowa o czystych pędzlach do makijażu. Ażeby zwalczyć infekcje i zatkane pory, raz w tygodniu myj pędzle do korektora i podkładu. W przypadku pędzli, których używasz wokół oczu, wystarczy mycie raz w miesiącu.

Oto sposób: Umieść kroplę łagodnego szamponu na dłoni. Zwilż włosie pędzla letnią wodą. Następnie masuj pędzlem szampon na dłoni, aby rozprowadzić go na włosiu. Unikaj zamoczenia metalowej części pędzla / podstawy włosia pędzla, ponieważ klej może zmięknąć, a włosie może wypaść. Wypłucz szampon i wyciśnij wodę ręcznikiem. Połóż pędzle na blacie, aby włosie wystawało poza jego krawędź. Jest to dobry sposób, żeby pędzel dokładnie się wysuszył.

Czego nie robić

Chociaż istnieje cała lista porad kosmetycznych, których należy przestrzegać, aby uzyskać promienną skórę, nie zapominajmy o rzeczach, których należy unikać:

  • Nie używaj zbyt wielu produktów
  • Unikaj dotykania twarzy
  • Unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce
  • Spożywaj mniej tłustej i bogatej w węglowodany żywności

Dzięki tym wskazówkom Twoja skóra z pewnością rozkwitnie niczym wiosenne kwiecie.