oczy

Sposoby na czarujące oczy

W czołówce trendów kosmetycznych tego lata tusz do rzęs stał się jednym z najnowocześniejszych narzędzi do makijażu. Na ogół dobierany zgodnie z pożądanym efektem (objętość, podkręcenie, separacja itd.), może być również używany do korygowania lub podkreślania kształtu oczu. Z tego względu w tym artykule postanowiliśmy omówić możliwości tych małych cudów techniki.

Po prostu wystarczy dopasować odpowiednią formułę do właściwego podejścia i gotowe!

Powiększ małe oczy

Ażeby oczy były bardziej wyraziste, nie ma lepszego sposobu niż wielofunkcyjny tusz do rzęs, który zwiększa rzęsy w trzech wymiarach: długość, objętość i podkręcenie. Po takiej metamorfozie oczu cała twarz nabiera intensywności, emanując promieniami charyzmy.

Wskazówka: Podczas korzystania z tego rozwiązania warto obficie obciążać rzęsy znajdujące się w zewnętrznym kąciku każdego oka.

Wydobądź piękno migdałowych oczu

Niewiele trzeba, aby dodać odrobiny glamour do tej idealnej sylwetki. Nałóż wolumizujący tusz do rzęs, przesuwając szczoteczką po rzęsach, a następnie pod nimi, aby dokładnie pokryć je formułą.

Wskazówka: Po nałożeniu tuszu do rzęs użyj pionowej końcówki szczoteczki, aby zagęścić dolne rzęsy i otworzyć oczy.

Wydłużone okrągłe oczy

Strategia polega na nadaniu rzęsom kształtu wachlarza i wydłużeniu ich specjalnie opracowanym tuszem do rzęs. Jest to dość prosty zabieg, który nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Wskazówka: Szczotkuj rzęsy na zewnątrz, podkreślając górne rzęsy i te w zewnętrznych kącikach oczu. I uważaj, aby nie obciążać rzęs zbyt mocno, bo taki krok uwydatni krągłość.

Podnieś opadające oczy

Najskuteczniejszym sposobem na podniesienie rzęs jest użycie maskary wydłużającej i podkręcającej. Po podkręceniu i wydłużeniu rzęsy wydają się pełniejsze, a oczy się uśmiechają.

Wskazówka: Rób to delikatnie, aby nie obciążać rzęs. W przeciwnym razie uzyskasz odwrotny skutek.

A jeżeli szukasz znakomitych wskazówek, jak pielęgnować włosy, kliknij tutaj.