Wegański manicure: zdrowe paznokcie to idealne dłonie.

Skupmy się wyłącznie na pielęgnacji dłoni i paznokci z całkowicie wegańskiego punktu widzenia, dystansując się od praktyk i produktów, które są szkodliwe dla naszych kończyn i proponując, dodatkowo, alternatywę dla całkowicie wegańskiego manicure, a także inne ciekawostki.
W wielu przypadkach nasze ręce stają się naszą główną bronią w codziennym życiu. I oczywiście, jako takie, są pierwszą barierą, z którą nawiązujemy liczne kontakty fizyczne. Dla wielu osób wygląd dłoni ma zasadnicze znaczenie przy nawiązywaniu lub inicjowaniu jakichkolwiek relacji społecznych. Weźmy na przykład rozmowę kwalifikacyjną, podczas której często witamy się uściskiem dłoni.

Skąd pomysł na wegański manicure?

Podobnie jak wiele innych produktów lub przedmiotów związanych ze zdrowiem lub kosmetykami, również manicure znalazł się pod silnym wpływem koncepcji low-cost. Chociaż wielu upiera się przy maksymie, że tanie jest drogie, prawdą jest również, że istnieją niedrogie metody, za pomocą których można złagodzić pewne problemy. Wegańska koncepcja manicure, oprócz tego, że unika produktów testowanych na zwierzętach, lub nie używa żadnych kosmetyków, które pochodzą od zwierząt w minimalnym stopniu, jest całkowicie naturalna, niedroga i może być wykonana w domu bez żadnych problemów.
Jeśli chodzi o tani manicure, ta niekosztowna procedura spowodowała, według różnych dermatologów, wzrost liczby przypadków kontaktowego stany zapalne skóry. Mogą one prowadzić do astmy, nieżytu nosa i spojówek, ponieważ nie tylko uszkadzają same paznokcie, ale niektóre ze składników kosmetyków są toksyczne dla organizmu, jeśli są wdychane przez zbyt długi czas. Czy to sam lakier do paznokci, czy też aceton, którym usuwane są pozostałości lakieru, powoduje te szkody? W tej kwestii nauka nie ustaliła jeszcze źródła problemu. Oczywiste jest, że długotrwałe, ciągłe i stałe stosowanie tego typu tanich lakierów prowadzi do chorób paznokci i różnych patologii ogólnoustrojowych.

Jak wykonać długotrwały wegański manicure?

Po wyeliminowania produktów do pielęgnacji rąk, które zawierają w swoim składzie składniki pochodzenia zwierzęcego, weganie mogą teraz rozważyć inne opcje pielęgnacji rąk, przy jednoczesnym poszanowaniu swojej etyki. Różnorodność produktów staje się coraz większa. Te organiczne, ręcznie robione lakiery do paznokci są oczywiście wykonane z pigmentów roślinnych. Nie zawierają parabenów, konserwantów ani innych substancji szkodliwych dla zdrowia naszych dłoni.
Oto kilka prostych kroków, które sprawią, że Twoje paznokcie będą idealne.

  1. Przede wszystkim zdezynfekuj ręce i oczywiście paznokcie wodą lub olejkiem z drzewa herbacianego, sprayem o właściwościach antybakteryjnych. Jeśli po ostatnim manicure nadal masz ślady lakieru na paznokciach, usuń je chusteczką oczyszczającą (zaleca się posmarowanie ich olejkiem mandarynkowym i buraczanym).
  2. Do pielęgnacji skórek paznokci stosuje się peeling kaktusowy, który ułatwia usunięcie nadmiaru skóry bez konieczności jej skrobania lub wycinania. Ale to jest niezbędne, tylko nadmiar musi być usunięty, ponieważ chroni podstawę paznokcia przed bakteriami i grzybami. Można również zastosować inny krem złuszczający na bazie masła shea i orzecha włoskiego.
  3. Aby uzyskać naturalny i mocny połysk, przed nałożeniem lakieru nie jest wymagana baza pod lakier. Połysk uzyskuje się za pomocą miki, rodzaju proszku, który wysycha w ciągu około dziesięciu minut. Marki specjalizujące się w kosmetykach naturalnych i organicznych oferują coraz szerszą gamę kolorów miki, zwiększając tym samym liczbę możliwości w zakresie odcieni kolorystycznych.
  4. Na koniec nakładany jest krem nawilżający na bazie jabłka i masła shea, który dodatkowo dodaje blasku i zapobiega nadmiernej pigmentacji paznokci.

Inne wskazówki dotyczące pielęgnacji paznokci.

Nie nadużywaj acetonu do usuwania lakieru do paznokci. Aceton wysusza paznokcie i pozostawia na ich powierzchni matowe, białe plamy. Podczas usuwania lakieru acetonowego należy umyć ręce i nałożyć na paznokcie krem nawilżający. Niezwykle ważne jest, aby nie pozostawiać tego samego lakieru na paznokciach zbyt długo: kiedy zauważysz, że zaczyna się łuszczyć, usuń go.
Nie usuwaj skórek z okolic paznokci. Najlepiej usuwaj tylko ich nadmiar i pamiętaj o sterylizacji swoich narzędzi. Bądź ostrożna, jeśli zdecydujesz się użyć szpatułki do popchnięcia go z powrotem, można spowodować uszkodzenie paznokci, jeśli nie obsługiwać go ostrożnie.
Podczas mycia naczyń należy nosić rękawice. Detergent generuje odwodnienie w paznokciach, które są zasadniczo zbudowane z keratyny.